Jakie leki dla alergika?

Mam alergię i nie mogę brać leków zawierających paracetamol. Co mogę zażywać, gdy mam grypową gorączkę?
ponad rok temu

Alergia na paracetamol rzadko się zdarza, nawet u alergików. Jeśli natomiast rzeczywiście występuje, to można próbować zwalczać gorączkę lekami ziołowymi, np. sokiem z malin i wilgotnymi okładami na czoło i brzuch. Można też spróbować innych przeciwgorączkowych leków, np. ibuprofenu, kwasu acetylosalicylowego (Polopiryny, Aspiryny), Pyralginy lub naproksenu. Oczywiście może się okazać, że jesteśmy uczuleni na wszystkie te środki. Wtedy pozostają schładzanie ciała wilgotnymi ręcznikami, kąpiel w letniej wodzie, okłady z lodu zawiniętego w ściereczkę.