Jakie mogą być komplikacje po usunięciu trzonu macicy?

Mam 41 lat i 2 mięśniaki nachodzące na siebie. Spada mi przez nie żelazo i mam obfitsze miesiączki,raz miałam 16,a teraz 29 żelaza. Czy muszę mieć usuwany trzon macicy wraz z mięśniakami? Czwartek powinnam się na to zgodzić? Jak długo powinnam być po laparoskopowym usunięciu na zwolnieniu,żeby sobie nie zaszkodzić? Jakie mogą by ccm komplikacje po usunięciu trzonu macicy,jajniki mają pozostać?

Proszę porozmawiać z ginekologiem kierującym na zabieg - jeżeli mięśniaki są objawowe (tak jak u Pani) usuwa się je - albo wyłuszczając, albo usuwając cały trzon jeżeli wyłuszczenie jest niemożliwe.
Wszystko zależy od wielkości, nasilenia objawów, lokalizacji, planów prokreacyjnych pacjentki.
Lekarz wystawi zwolnienie na odpowiedni czas poz operacji.