Jakie ograniczenia pociąga za sobą operacja usztywnienia stawów obu paluchów?

Witam , Panie doktorze , ze względu na duże halluksy obu stóp mam mieć operację polegająca na usztywnieniu stawów obu paluchów. Jakie ograniczenia pociąga za sobą taka operacja ( chodzę po górach , trochę biegam i nie chciałabym z tego rezygnować) . Może są inne metody usuwania tak dużych zniekształceń . Lekarz mówił też o metodzie Lapidusa ,ale stwierdził, że w moim przypadku bardziej wskazane będzie usztywnienie . Słyszałam też o protezie stawu , ale nie wiem czy w moim jest to możliwe .

Witam. Wygląda na to, że po zabiegu usztywnienia stawów śródstopno-paluchowych bieganie i chodzenie po górach będzie niemożliwe. Musi na tak szczegółowe pytania odpowiedzieć ortopeda.