Zmiany zwyrodnieniowo-przeciążeniowe w stawach śródstopnopaliczkowych paluchów

Witam! Mam 47 lat, wzrost 160 cm i ważę 60 kg. Cierpię od 3 lat na sztywność i bolesność dużego palca u lewej stopy podczas chodzenia; wynik noszenia wkładek; wrastał mi paznokieć-podklejano kwadrat. Rtg dwóch stóp w lutym 2015 r.: zmiany zwyrodnieniowo-przeciążeniowe w stawach śródstopnopaliczkowych paluchów; poza tym widoczne osteofity. Ortopeda zaproponował mi operację dwóch palców stopy. Czy istnieje jakiejś inne wyjście ??? Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie Barbara T.

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania ciężko jest cokolwiek powiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza ortopedy i kierować się jego zaleceniami.