Leczenie chorób stóp u cukrzyka

Czy leczycie choroby stóp cukrzyka? -brak czucia, -drętwienie, -puchnięcie, -wylewy pod paznokciami, -uczucie ściskania bosej stopy. Te objawy występują czasami jednocześnie. W 2014r. wyleczyłem u Was ranę na paluchu lewej nogi. Jeżeli leczycie ww dolegliwości, chętnie przyjdę na wizytę.
MĘŻCZYZNA, 79 LAT ponad rok temu

Proszę też pamiętać
Jednym z powszechnych komplikacji zaburzeń gospodarki węglowodanowej jest polineuropatia cukrzycowa. Neuropatia może przebiegać skrycie lub ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy. Częstość występowania neuropatii cukrzycowej dotyczy do 90% wszystkich chorych na cukrzycę, a około 10% ma kliniczne objawy neuropatii jeszcze przed postawieniem rozpoznania cukrzycy.
Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Dziedziczenie chorób nowotworowych i cukrzycy

czy jeśli w rodzinie są choroby serca , rak, cukrzyca , tarczyca mam się spodziewać że odziedziczę to po rodzicach i dziadkach
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Witaj,
rzeczywiście skłonności do chorób, które wymieniłeś mogą być dziedziczone, jednak nie wszystko należy zrzucać na brzemię genów! Najbardziej do tych chorób predestynuje higiena życia, tj. mało aktywny styl życia, nieodpowiednia dieta, używki itp. Warto o siebie dbać!

Pozdrawiam
Agata Jarnuszewska
jarnuszewska.dobrydietetyk.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Leczenie chorób śluzówki

Czy mógłby Pan napisać gdzie dokładnie mogę zamówić płyn dr.Hamerloka.Czy działa on tylko objawowo czy też leczniczo na śluzówkę j.ustnej?Problemy ze śluzówką mam od lat i się bardzo nasiliły.Pan mi odpisał na mój list tylko nie mogłam z niego już zadać pytanie o płyn.pozdrawiam
KOBIETA, 60 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty