Jakie powinny być wyniki badania w kierunku toksoplazmozy w ciąży?

Witam w 8 tygodniu ciąży robiłam badanie na toxoplazmoze IgM 0,520S/CO gdzie ujemny 60,0% wysoka awidność. Za 3 tygodnie ponowne badanie w innym laboratorium IgM 2,55 COI gdzie >1 dodatni IgG1129IU/ml gdzie >3 dodatni, dostałam antybiotyk. Po miesiącu kolejne badanie ktore w jednym laboratorium IgG 28,00IU/ml gdzie 3,0 i powyżej dodatni a IgM 0,450 S/CO gdzie ujemny 3 dodatni i IgM 2.55 COI gdzie > 1,0 dodatni odstawiono antybiotyk. Po miesiącu koleje badanie ale tylko w klasie IgM w jednym laboratorium IgM 2.68 COI gdzie >1,0 dodatni i w innym laboratorium IgM 0,500 Index gdzie ujemny

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W różnych laboratoriach stosuje się różne metody badania próbki, dlatego zakres referencyjny wyników między laboratoriami może się różnić. z tego powodu badania diagnostyczne powinny być wykonywane w jednym laboratorium aby móc odnieść wyniki do poprzedniego badania.