Jakie ryzyko ciąży po zastosowaniu Escapelle?

Niecałe dwa miesiące wcześniej uprawialam z chlopakiem pierwszy stosunek, na poczatku bez zabezpieczenia (stosunek przerywany) a pozniej zalozylismy gumke, w 58 h wzielam tabletke escapelle, okres dostalam dwa razy jednak jestem przerazona, bo duzo czytam o pierwszych objawach ciazy i czuje od 2 dni ogromny bol w jajnikach. Czy moge byc w ciazy?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Proszę wykonać test ciążowy. Zażycie Escapelle nie daje 100% gwarancji uniknięcia ciąży.