Jakie są domowe sposoby na ból zęba?

Witam, jestem w 28 tygodniu ciąży. Przeziębiłam się, byłam u lekarza. Kazał brać rutinoscorbin, apap i sebidin. Objawy trochę ustąpiły, pozostał jedynie kaszel. Jednak nie to jest największym problemem. Od dwóch dni boli mnie dolna ósemka. Już wcześniej w tej ciąży miałam z nią problem. Wtedy pomogły płukanki z dento septu i wody utlenionej. Teraz nie ma żadnej poprawy. Jak jeszcze domowymi sposobami mogę złagodzić ból zęba?

Nie ma czegoś takiego, jak domowe sposoby na ból zęba. Jeśli boli ząb, świadczy to o rozwijającym się stanie zapalnym, np. próchnicy, która wymaga leczenia. Im dłużej czekamy, tym bardziej ubytek się pogłębia, a objawy będą coraz bardziej dokuczliwe. Ósemki często są problematyczne, być może wyrosła u Pani pod niewłaściwym kątem, który uniemożliwia poprawne jej oczyszczanie, stąd możliwa większa podatność na ubytki próchnicze. Proszę zgłosić się do stomatologa, który zdiagnozuje problem i wdroży odpowiednie leczenie. Nie trzeba obawiać się dentysty w czasie ciąży, leczenie i niektóre zabiegi można przeprowadzać zupełnie bezpiecznie.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl