Czy ból ucha może być od zęba?

Witam. Kobieta 26 lat. Bol ósemki z lewej - nie caly czas ale kilka razy w ciagu dnia po kilka minut. Dodatkowo bol skroni i ucha po tej samej stronie. Czy mozliwe, że to od zęba? Trwa to 3 tygodnie.

Witam serdecznie,

Stan zapalny zęba może promieniować nawet do połowy głowy. Stąd ból ucha również może być spowodowany stanem zapalny zęba.
Wskazana konsultacja z lekarzem dentysta oraz laryngologiem.

Pozdrawiam.

Jak najbardziej. Ból w ostrej postaci może być objawem m.in. ropnia okołozębowego lub zapalenia miazgi, może również towarzyszyć wyrzynaniu się ósemki. Wtedy czasem ból promieniuje na konkretną stronę twarzy, ucho, oko, głowę. Zalecana diagnostyka obrazowa, by ocenić położenie zęba. Ósemki często są problematyczne, wyrastają pod niewłaściwym kątem, jest problem z ich wyrznięciem, stąd możliwe dolegliwości bólowe. Dlatego takie zęby często kwalifikują się do ekstrakcji, ponieważ mogą być one źródłem nieprzyjemnych objawów i komplikacji dla reszty zębów i zgryzu. Wskazana konsultacja u stomatologa i laryngologa.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl