Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie są domowe środki bakteriobójcze?

Witam! Ostatnio cierpię z powodu przeziębienia. Nie jest to nader bardzo uciążliwe, lecz chciałbym bardzo szybko wrócić do pełni zdrowia, możliwe domowymi sposobami. A więc na początek, jakieś warzywa? Wiadomo, że czosnek działa bakteriobójcza, ale może coś jeszcze? A jak ma się sprawa z przyprawami? Podobno przy przeziębieniu ważne jest "wypocenie się" podczas snu, a więc pieprz? Wszelkie porady będą mile widziane. Ułóżcie mi choćby najbardziej obleśny, powodujący wymioty wywar, który wzięty wieczorem załatwi te bakterie.
ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Witam serdecznie.

Podstawową sprawą jest przede wszystkim doleczenie dolegliwości. Zapobiega to powikłaniom, między innymi nadkażeniu przez bakterie.
Proszę pamiętać, ze  bez badania lekarskiego i dokładnego zebrania wywiadu nie ma możliwości postawienia rozpoznania a tym samym zalecenia terapii. Wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego.

W przypadku przeziębienia można wypróbować tradycyjne metody naszych babć - czosnek, syrop z cebuli, sok malinowy. Bardzo ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu i przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów.
Przeziębienie podobnie jak grypa jest wywoływane przez wirusy - polecam między innymi zamieszczone poniżej materiały, znajduje się w nich sporo informacji na temat walki z infekcjami wirusowymi:
http://portal.abczdrowie.pl/domowe-sposoby-leczenia-grypy-i-przeziebienia
http://portal.abczdrowie.pl/dbaj-o-diete-w-czasie-grypy
http://portal.abczdrowie.pl/najlepsze-sposoby-na-grype
http://portal.abczdrowie.pl/preparaty-wspomagajace-leczenie-grypy-witaminy-i-rutozyd

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Pozdrawiam

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy