Czosnek w ciąży a zdrowie dziecka

Dzień dobry, chciałabym zadać pytanie dotyczące jedzenia czosnku w ciąży. Czy można jeść czosnek w ciąży? Dopadło mnie przeziębienie i bardzo często korzystałam ze sprawdzonych domowych sposobów i po prostu jadłam czosnek na przeziębienie. Teraz jednak jestem w ciąży i sytuacja się zmieniła a ja nie wiem czy można jeść czosnek w ciąży i czy to jest bezpieczne. Znalazłam opinie w internecie, że czosnek w ciąży powoduje krwawienia i może być niebezpieczny. Czy to prawda? Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do jedzenia czosnku w ciąży i czy to warzywo może sprawić, że faktycznie wystąpią jakieś problemy ze zdrowiem dziecka? Nie chcę mu w żaden sposób zaszkodzić i oczywiście jeśli istnieje chociaż cień szansy, że czosnek w ciąży może powodować jakieś problemy to z niego zrezygnuję. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Witaj w niewielkich ilościach czosnek nie powinien Tobie zaszkodzić, jednak jeśli chcesz nim wyleczyć przeziębienie to podejrzewam że będzie tego spora ilość. Na przeziębienie lepsza dla Pani będzie herbata z sokiem malinowym bądź z miodem i z cytryną, a jeśli to nie pomoże to polecam wizytę u lekarza rodzinnego.
Osobiście nie spotkałam się z taką informacją by spożycie czosnku w ciąży powodowało krwawienia, aczkolwiek nie wolno go podawać dzieciom do przynajmniej 10 miesiąca życia.
Pozdrawiam