Czy dzieciom w wieku 1 - 2 lata można podawać czosnek?

Czy można podawać czosnek dzieciom (np. z mlekiem) w wieku 1-2 lata? Kiedy najbezpieczniej można podawać czosnek ( w jakim wieku)? Czy można przedawkować czosnek?

Witam, czosnek można zacząć podawać dziecku po ukończeniu pierwszego roku życia. Na początek powinno się zacząć od 1/4 lub 1/2 części małego ząbka dodawanej do potraw. Czosnek ma charakterystyczny smak i zapach i nie każdemu dziecku może on odpowiadać. Jeśli jednak ten smak będzie mu odpowiadać i nie będzie żadnych porzeciwwskazań ze strony układu pokarmowego (za duża ilość czosnku może powodowac wzdęcia), to ilość czosnku można w diecie dziecka bez obaw zwiększyć.

Mgr inĹź. Ilona Olejnik

Można podawać dzieciom 1-2 letnim czosnek ale a małej ilości i najlepiej najpierw w potrawach gotowanych jako przyprawę, a nie surowy.