Jakie są konsekwencje nieleczonej ropnej torbieli włosowatej?

Dzień dobry, Mam pytanie jakie są konsekwencje nie leczonej ropnej torbieli włosowatej. Przy kości ogonowej zrobiła mi sie narośl z wodą, płynem i krwią..... od 6 lat chodzę z takim stanem mialem skierownaie do chirurga ale niestety nie poszłem. Dziekuje za odpowiedź.

Lek. Wojciech Zygmunt

Polecam udać się jednak do chirurga, gdyż taki ropień należy zdrenować. Ponadto podczas wizyty należy wykluczyć inne przyczyny podobnych zmian (m.in. chorobę Leśniowskiego-Crohna). Pozdrawiam.