Jakie są konsekwencje wyjęcia na jeden miesiąc krążka antykoncepcyjnego?

Witam. Stosuje krążek antykoncrpcyjny 2 lata. W środę tj. 9.08 wyjęłam krążek. 11.08 planowo dostalam okres. Nowy krążek powinnam założyć 16.08 Ale z racji bardzo wysokich d dimerow (1879)lekarz rodzinny kazał mi odstawić krążek na 1 miesiąc. Chciałabym się dowiedzieć czy przez miesiąc mój organizm bardzo się rozreguluje? I czy kolejny okres dostanę planowo tak jak przy krążku czy może być zupełnie inaczej ?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli ddmiery spadną to wogole będzie przeciwwskazane stosowanie hormonalnej antykoncepcji