Jakie są konsekwencje wypalania laserowego CIN 1?

W okresie gdy miałam wypalone laserowe cin1 lsil zaszłam w ciążę. Inny lekarze teraz mnie straszy ze nie wolno było tego wypalac tylko trzeba wyciąć a w przyszlosci powinnam pomyśleć o wycięciu macicy strasznie się boje bo mam dopiero 24 lata

Lek. Tomasz Budlewski

Lepsze jest wycinanie chirurgiczne ponieważ pozwala zbadać materiał i dokładnie określić jak to zmiana ale już teraz się tego nie cofnie proponuje wykonać cytologię i dalsze decyzje będą po wyniku. Być może będzie wskazane wykonać kolposkopie oraz i lub HPV DNA