Jakie są normy cukru we krwi u 1,5-rocznego dziecka z cukrzycą?

Jaka jest bezpieczna granica najniższego i najwyższego cukru u małego dziecka? Słyszałam, że wyższe cukry są bardziej bezpieczne dla dzieci?

ponad rok temu

Dieta dla ciężarnych kobiet z cukrzycą

Cukrzyca wykrywana jest u coraz większej ilości osób. To obecnie choroba cywilizacyjna. Wyróżniamy kilka typów tego schorzenia. Sprawdź, czego jeszcze warto dowiedzieć się o cukrzycy. Zapoznaj się z dietą dla ciężarnych diabetyczek.

Witam serdecznie!

Idealne wyrównanie cukrzycy u dziecka ma bardzo duże znaczenie, zapobiega bowiem groźnym powikłaniom długotrwałej choroby. Jest to walka o jak najdłuższe uniknięcie rozwoju mikro- i makroangiopatii.

Nie są wskazane ani hipoglikemie, ani hiperglikemie. Oprócz poziomów glikemii o wyrównaniu cukrzycy świadczy również poziom hemoglobiny glikowanej (HbA1c).

Polecam materiały zamieszczone na naszym portalu, między innymi poniższe:

http://portal.abczdrowie.pl/jak-opiekowac-sie-dzieckiem-chorym-na-cukrzyce
http://portal.abczdrowie.pl/jak-edukowac-dziecko-chore-na-cukrzyce
http://portal.abczdrowie.pl/pompy-insulinowe-dla-dzieci.

Konieczna jest wizyta u prowadzącego diabetologa i ustalenie odpowiednich dawek insuliny, które umożliwią ustalenie poziomu glikemii w prawidłowych zakresach.

Pozdrawiam

0

Jednym z powszechnych komplikacji zaburzeń gospodarki węglowodanowej jest polineuropatia cukrzycowa. Neuropatia może przebiegać skrycie lub ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy. Częstość występowania neuropatii cukrzycowej dotyczy do 90% wszystkich chorych na cukrzycę, a około 10% ma kliniczne objawy neuropatii jeszcze przed postawieniem rozpoznania cukrzycy.
Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty