Jakie są objawy niezrośniętej kości?

Witam. 29.05.2018 roku złamałam guzowatość V kości śródstopia. Nie miałam nigdy problemów z poruszeniem palcami, czy bólem ( nawet w momencie samego złamania), ale stopa była spuchnięta i sina. Gips nosiłam przez prawie 5 tygodni, po czym lekarz stwierdził, że jest lekki zrost, i żebym chodziła z jedną kulą. Tak też robię. Miejsce złamania nie jest sine, ale stopa oczywiście spuchnięta i naciskając miejsce złamania lekko pobolewa. Moje pytanie. Czy gdyby kość nie była zrośnięta to miejsce złamania byłoby widocznie sine? Czy możliwe ze kość niezrośnieta nie powoduje bólu? Martwię się że zrost mógł ulec uszkodzeniu. Dziekuję i pozdrawiam.

Lek. Michał Lenard

Nie ma Pani powodu do obaw, takie objawy są normalne po złamaniu tego typu. Sugeruję stosować się dalej do zaleceń Pani ortopedy. Pozdrawiam!