Jakie są objawy urwania nitki przy ugięciu skurczowym płatka przedniego?

witam, jakiś rok temu dowiedziałam się że mam ugięcie skurczowe płatka przedniego z łagodną falą IM pierwszego stopnia. Aktualnie jestem w ciąży i kardiolog powiedział mi że w ciąży dolegliwości mogą się zwiększyć i że jest ryzyko oberwania nitki która przytrzymuje tą zastawkę. Jakie są objawy urwania nitki i czy jest to groźne? jak często występuje?

Dr n. med. MaĹgorzata Ĺťach-Muzolf

Myślę, że w ciąży nie należy nikogo straszyć. Z opisu ECHO podanego przez panią jest bardzo mało prawdopodobne by cokolwiek złego miało kiedykolwiek się Pani przydarzyć w związku z "ugięciem skurczowym przedniego płatka mitralnego z falą zwrotną Ist".
Proszę w spokoju ciszyć się ciążą.
Pozdrawiam
M. Muzolf

Witam. Tego typu incydentu nie zdarzają się często. Zazwyczaj towarzyszy im duszność, uczucie nasilonego zmęczenie, kołatanie serca, niekiedy dyskomfort w klatce piersiowej.