Jakie są przyczyny PH kwaśnego?

Jakie są przyczyny PH kwaśnego o wartości 5.0 w stolcu, niestrawionych całych kawałków pokarmu (kukurydza, pestki, pomidory, papryka), chronicznych biegunek oraz luźnych stolców o bardzo nieprzyjemnym, nienaturalnym zapachu ? Kolonoskopia była wykonana i wszystko jest w porządku. Gastroskopia wykryła przewlekły stan zapalny błony śluzowej żołądka, ale było to w Kwietniu 2014 roku.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, może to byc nieswoiste zapalenie jelita grubego lub przewlekłe stany infekcyjne w obrębie jelit. Podczas kolonoskopii trzeba wykonać badanie z pobraniem wycinków. Moga to byc oczywiście inne przyczyny ale to wymaga specjalistycznych badan. Zalecam wizyte u gastroenterologa. Pozdrawiam