Jakie są reakcje podania immunoglobuliny antyD?

Jakie sa reakcje podania immunoglobuliny antyD , w 28 tyg ciazy ( coombs negatywny w 6,13, 23 tyg ciazy) , dla matki oraz płodu? Mam grupę A rh -, mąż 0 rh , 4 lata temu poroniłam w 7 tyg i nie podano mi immunoglobuliny, jest to moja druga ciąża.Chce teraz wziąć ja prewencyjnie(by zapobiec konfliktowi, jeśli dziecko bedzie Rh ) jeszcze przed porodem ale obawiam sie jak zareaguje na nią moj organizm czy nie dojdzie do immunizacji, możecie mi Państwo pomoc wyjaśniając jakie mogą być reakcje?,

Lek. Tomasz Budlewski

zachodzace reakcje sa dość skomplikowane. Konieczna rozmowa. proponuje udać się do lekarza prowadzącego ciążę. Konieczne jet rozważenie wszystkich za i przeciw.