Jakie są rokowania arytmii wśród osób młodych?

Witam, mój Mąż ma 35 lat i leżał kilka dni na oddziale kardiologicznym z powodu migotania przedsionków. Wzrost męża to182 cm a waga około 110 kg. Poza tym ma nadciśnienie tętnicze, pali również papierosy. Po wyjściu ze szpitala ma przyjmować leki trzy razy dziennie. Jakie są rokowania tego typu arytmii wśród osób młodych? Wydaje się, że wiek 35 lat to trochę za mało na poważne choroby. Proszę o jakieś informacje na ten temat. Pozdrawiam serdecznie Dorota

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji występują liczne obciążenia negatywnie wpływające na układ krążenia takie jak otyłość czy palenie tytoniu. Przede wszystkim mąż powinien przyjmować zalecone leki, zredukować masę ciała oraz zaprzestać palenia tytoniu. Konieczna jest okresowa kontrola u specjalisty kariologa.