Jakie są wskazania do porodu naturalnego?

Witam, mam pytanie dotyczące porodu. Jestem 36 letnią kobietą, która będzie rodzić po raz drugi. Pierwszy poród (27.01.2015r.) po 14 godzinach zakończył się cesarskim cięciem (przyczyna: brak postępu porodu). Wykonano mi cięcie wzdłuż brzucha. Lekarz do którego chodzę na wizyty poinformował mnie, że jeśli nie będzie wskazań do cesarki to będę rodzić naturalnie, bo jedno cesarskie cięcie nie jest wskazaniem do drugiego. Po traumatycznych przeżyciach jakie mam po pierwszym porodzie wolałabym urodz

Lek. Tomasz Budlewski

To co powiedział lekarz prowadzący ma jak najbardziej racje lecz warto jest wykonać usg i ocenić grubość bluzy po przednim cięciu cesarskim