Jakie są zalecenia przy torbieli korowej na lewej nerce?

Witam. Mam 19 lat i od 2013 roku mam torbiel korową na lewej nerce (ok. 4,7 cm x 2,4cm). Czy trzeba coś z tym robić? Kiedy warto usuwać lub leczyć? Może należy przyspieszyć wizytę u neurologa? Narazie jestem po badaniu USG i czekam na wizytę u specjalisty.

Torbiele nerek są zmianami łagodnymi, które zwykle wymagają tylko obserwacji i kontrolnych USG. Spokojnie może Pani czekać na wizytę do nefrologa o ile nie ma objawów ze strony układu moczowego