Torbiel na nerce a usunięcie nerki

mam usuniętą prawą nerkę z powodu guza C64 na lewej nerce jest torbiel około2cm czy to jest grożne,czy trzeba usuwać torbiele

Torbiele są zmianami łagodnymi - nie wymagają usuwania . Ze względu na wywiad w kierunku choroby nowotworowej proponuję wykonywać co około 9 mcy : USG jamy brzusznej , mocz badanie ogólne , poziom kreatyniny
Pozdrawiam