Torbiel na nerce i usunięta esica

Na lewej nerce,która leży na kości krzyżowej w USG ginekologicznym stwierdzono małą torbiel.W 2003 r.usunięto mi esicę (15cm) z powodu ca.Czy powinnam zgłosić się do lekarza i do jakiej specjalności? Nie jestem pod kontrolą onkologa(byłam przez 5 lat ) OLA Pozdrawiam

Witam! Położenie nerki na kości krzyżowej najprawdopodobniej związane ze zmianami anatomii powstałymi na skutek usunięcia esicy. Torbiele nerek są zmianami łagodnym, wymagają jedynie okresowej kontroli ultrasonograficznej. Ich pojawienie się nie jest powodem do niepokoju. Proszę pamięta jednak, że nie powinna Pani rezygnować z rutynowej kontroli onkologicznej nawet po latach od skutecznej operacji esicy.