Torbiel w nerce - jak można ją usunąć?
Witam, mam 19 lat i usg wykazało prawdopodobnie torbiel na lewej nerce wielkości 46x48 mm, z bardzo gęstą treścią. Zlecono tomografię. Chciałabym dowiedzieć się, jak się usuwa torbiel i co oznacza gęsta treść? Do tego mam bardzo mocno powiększone leukocyty w krwi  – 500, OB 1, a erytrocyty 25. Czy jest to groźne? Pozdrawiam!

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
Torbiel w nerce z gęstą zawartością może być np. ropniem. Postępowanie zależy od stanu klinicznego pacjenta oraz wyników badań dodatkowych (proszę podać dokładnie wyniki badań z jednostkami, bo sposób, w jaki je Pani podała, nie pozwala na interpretację).
Ale wcześniej należy wykonać tomografię komputerową jamy brzusznej, aby określić, czym dokładnie jest ta zmiana.
Pozdrawiam