Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Torbiel w nerce - jak można ją usunąć?

Witam, mam 19 lat i usg wykazało prawdopodobnie torbiel na lewej nerce wielkości 46x48 mm, z bardzo gęstą treścią. Zlecono tomografię. Chciałabym dowiedzieć się, jak się usuwa torbiel i co oznacza gęsta treść? Do tego mam bardzo mocno powiększone leukocyty w krwi  – 500, OB 1, a erytrocyty 25. Czy jest to groźne? Pozdrawiam!
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,
Torbiel w nerce z gęstą zawartością może być np. ropniem. Postępowanie zależy od stanu klinicznego pacjenta oraz wyników badań dodatkowych (proszę podać dokładnie wyniki badań z jednostkami, bo sposób, w jaki je Pani podała, nie pozwala na interpretację).
Ale wcześniej należy wykonać tomografię komputerową jamy brzusznej, aby określić, czym dokładnie jest ta zmiana.
Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy