Przerzuty na jedyną nerkę

Chciałam się zapytać mogę dostać przeżuty na na moja jedyną nerkę. Rok temu miałam usuwaną nerkę ponieważ była marskość po lewej stronie i mam bardzo złe wyniki moczu. Czy mogę stracić ta nerkę

Słowo przerzut oznacza zwykle przerzut nowotworowy - więc o przerzucie można mówić tylko w przypadku choroby nowotworowej . Odnośnie " złych " wyników badań moczu - należy zwrócić się do lekarza ogólnego lub lepiej nefrologa. Często zmiany w moczu mają łagodny charakter . Jednak ze względu na fakt że Pani tylko jedną nerkę należy o nią dbać i regularnie robić badania . Nie rzadziej niż raz do roku : USG jamy brzusznej , poziom kreatyniny ( i eGFR ) , badanie ogólne moczu , okresowo też kontrolować ciśnienie i nie nadużywać leków przeciwbólowych
Pozdrawiam