Co oznacza ten wynik USG nerki u 31-latki?
Dzień dobry Byłam dziś na usg brzucha i wyszło w prawej nerce utrzymującym się poszerzeniem części kielichow I miedniczki I górnej części moczowodu. Zaleganie moczu po mikcji. Lewa nerka z torbielą korową 11mm. Dodam że za dziecka przez kilka lat chorowałam na nerki i również ostawal się mocz i cofał i pamiętam że była zmutowana bakteria coli ale udało się wyleczyć. Czy mam sie martwic ? Dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 31 LAT 10 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witamy serdecznie,
wyniki badania ultrasonograficznego sugerują pewne nieprawidłowości w nerkach, które powinny być skonsultowane z lekarzem. Będzie on w stanie ocenić wyniki w kontekście historii medycznej i występujących objawów oraz przedstawi dalsze kroki diagnostyczne i ewentualne leczenie.
Zaleganie moczu po mikcji może sugerować, że nie jest on w pełni usuwany z pęcherza moczowego, co może prowadzić do infekcji dróg moczowych. Natomiast torbiel może być związana z różnymi czynnikami, ale jeśli jest ona niewielka i nie powoduje żadnych objawów, może nie stanowić poważnego problemu.
Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:
https://portal.abczdrowie.pl/torbiel-na-nerce