O czym może świadczyć wynik USG pęcherza moczowego 67-latki?

Proszę o weryfikację - moja mama lat 67. Paląca: wyniki usg: W dolnej części pęcherza moczowego, oraz wokół cewki moczowej, i stycznie do szyjki macicy hypoechegeniczna zmiana ogniskowa 38x38x33 mm. Wydaje się być zmianą wychodzącą z pęcherza moczowego (jednak nie można wykluczyć zmiany szyjki macicy z naciekiem na szyjki macicy). Poza tym naciek sięga do ujścia lewego moczowodu - wtórnie NL poszerzony UKM (miedniczka w rzucie a-p średnica około 23 mm. Kielichy średnicy około 15 mm.
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Taki wynik badania USG budzi podejrzenie albo zmiany guzowatej (nowotworowej) w pęcherzu moczowym albo zmiany nowotworowej wychodzącej z szyjki macicy i naciekającej na pęcherz moczowy z uciskiem na końcowy odcinek moczowodu lewego co powoduje zastój moczu w lewej nerce. Ten wynik na pewno należy skonsultować i z urologiem i z ginekologiem oraz zapewne poszerzyć badanie o TK jamy brzusznej i miednicy z kontrastem. Decyzję co do dalszego postępowania powinien podjąć lekarz, który kierował na badanie USG

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty