Niewydolność nerek i WZW typu C

mam niewydolność nerek w przebiegu WZWtyp C poziom kreatyniny-2,2. Leczenie nerek uzależnione jest od wyeliminowania wirusa, natomiast wdrożenie programu leczenia bezinterferonowego lekiem Harwoni, który jest moją jedyną szansą (Innych nie toleruję) wymaga wskaźnika eGFR >30. Czy jest jakaś metoda obniżenia poziomu kreatyniny, przynajmiej do kwalifikacji

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udać się do lekarza nefrologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.