Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik badań a podejrzenie niewydolności nerek

Witam, Proszę o interpretacje, poniższych wyników. Zdaję sobie sprawę, że powinien zrobić to lekarz kierujący na badania jednak wizyta mamy dopiero w piątek. eGFR 48,23 czy oznacza to niewydolność nerek? W jakim stopniu? czy zawsze w takim przypadku kończy się to dializami, a następnie przeszczepem nerki? Co oznacza podwyższony mocznik prawie dwukrotnie (71)? Dodam, że kreatynina w górnej granicy normy (12). Proszę o odpowiedź, ponieważ bardzo się martwię.
KOBIETA, 63 LAT ponad rok temu

Co to jest kolka nerkowa?

Kolka nerkowa to intensywny ból, który jest objawem kamicy nerkowej. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat ataku kamicy nerkowej. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Witam! Wskaźnik eGFR rzeczywiście jest obniżony, co świadczy o tzw. przewlekłej chorobie nerek. W większości przypadków nie doprowadzona ona do skrajnej niewydolności nerek, kończącej się dializami lub przeszczepem. Przede wszystkim konieczne jest ustalenie czynnika który w największym stopniu przyczynił się do powstania choroby (cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroby układowe) oraz wdrożenie odpowiedniego, celowanego leczenia.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Na podstawie pojedynczego wyniku nikt nie skieruje Pani na dializy czy też przeszczep nerki. Wyniki nie są prawidłowe ale nie są tragiczne. Proszę spokojnie czekać do piątku :)

Specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Przez wiele lat zawodowo związany z 4. Wojskowym Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu. Współtwórca programu transplantacji kończyn w Szpitalu Św. Jadwigi w Trzebnicy, gdzie przeprowadzono pierwszą w Polsce udaną operację przeszczepienia ręki. W 2014 roku oznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez prezydenta RP.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy