Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niewydolność nerek i anemia

Witam. Moja mama została hospitalizowana z powodu niewydolności nerek (wyd.nerek 20%) . Do tego ma naemię. Nefrolog powiedzial, ze musza podac jej krew, a lekarz w szpitalu, ze nie podadzą jej krwi poniewaz jeszcze nie ma takiej koniecznosci chociaz ma silną anemię. nadcisnienie. Wszystko sie skumulowalo i nerki nie beda na pewno juz w stanie same pracowac. Jesli nerki przestana pracowac to konieczny jest przeszczep, czy moga byc dializy?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Co to jest kolka nerkowa?

Kolka nerkowa to intensywny ból, który jest objawem kamicy nerkowej. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat ataku kamicy nerkowej. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

W skrajnej niewydolności nerek jedyną metodą leczenia jest przeszczep nerki, jeśli pacjent się do tego kwalifikuje. Dializoterapia jest jedynie leczeniem objawowym i nie usuwa problemu, jednak często jest niezbędna przed przeszczepem.

Specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Przez wiele lat zawodowo związany z 4. Wojskowym Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu. Współtwórca programu transplantacji kończyn w Szpitalu Św. Jadwigi w Trzebnicy, gdzie przeprowadzono pierwszą w Polsce udaną operację przeszczepienia ręki. W 2014 roku oznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez prezydenta RP.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy