Schyłkowa niewydolność nerek

Witam!Bardzo proszę o udzielenie mi fachowej porady lekarskiej w spr. schylkowej niewydolnosci nerek u mojego męża. Jest on juz ujety na liście KLO, ale chciałabym aby do przeszczepu doszło jak najpóżniej tzn. aby nerki jego pracowały nawet na ćwierć gwizdka, jak najdłużej. Staram się stosować diete\ę niskobiałkową, wypija odpowiednia ilośc wody. Jego dzisiejsze wyniki, to:kreatynina-5.0, mocznik-121,białko w moczu- 70, inne są dobre, mieszczą się w wartościach preferencyjnych. Bardzo dziekuję

Najlepszym obecnie dostępnym sposobem leczenia przewlekłej, schyłkowej niewydolności nerek jest przeszczep. Dla męża będzie lepiej, jeśli będzie miał przeszczep jak najszybciej. Skoro został umieszczony na liście biorców, prowadzący nefrolog (jako lekarz najbardziej zorientowany w stanie zdrowia Pani męża) podjął decyzję w sprawie toku terapii, a do męża należy decyzja, czy zgadza się na operację, czy preferuje pozostanie na dializach.

Ma Pani złe podejście. Im dłużej nerki będą w złej kondycji a mąż nie będzie miał przeszczepu tym gorzej dla niego. Przeszczep jest jego nadzieją na ratunek i powrót do normalnego funkcjonowania - im szybciej tym lepiej, ale to jest zależne od wielu czynników