Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niewydolność nerek a wymiana zastawki serca

Dlaczego po wstawieniu zastawki sercowej dochodzi do niewydolnosci nerek .Moj tato mial operacje na serce i bylo wszystko dobrze po dwoch tygodniach dostal dusznosci wzieto go na stol i lekarz powiedzial ze to nie od serca tylko od nerek w tej chwili pracuja za niego sztuczne nerki i czekaja czy pobudza sie jego,prosze o odpowiedz
KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu

Co to jest kolka nerkowa?

Kolka nerkowa to intensywny ból, który jest objawem kamicy nerkowej. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat ataku kamicy nerkowej. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Niewydolność nerek nie jest normalnym przebiegiem po zabiegu wymiany zastawki. Serce jest pompą, która musi wytworzyć odpowiednie ciśnienie żeby nerki mogły filtrować krew. Jeżeli nie będzie pracowało dobrze (serce) to dojdzie do niewydolności nerek i należy wówczas sztucznie oczyszczać krew, czekając aż organizm weźmie się do pracy.

Specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Przez wiele lat zawodowo związany z 4. Wojskowym Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu. Współtwórca programu transplantacji kończyn w Szpitalu Św. Jadwigi w Trzebnicy, gdzie przeprowadzono pierwszą w Polsce udaną operację przeszczepienia ręki. W 2014 roku oznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez prezydenta RP.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy