Niewydolność nerek a wymiana zastawki serca

Dlaczego po wstawieniu zastawki sercowej dochodzi do niewydolnosci nerek .Moj tato mial operacje na serce i bylo wszystko dobrze po dwoch tygodniach dostal dusznosci wzieto go na stol i lekarz powiedzial ze to nie od serca tylko od nerek w tej chwili pracuja za niego sztuczne nerki i czekaja czy pobudza sie jego,prosze o odpowiedz

Niewydolność nerek nie jest normalnym przebiegiem po zabiegu wymiany zastawki. Serce jest pompą, która musi wytworzyć odpowiednie ciśnienie żeby nerki mogły filtrować krew. Jeżeli nie będzie pracowało dobrze (serce) to dojdzie do niewydolności nerek i należy wówczas sztucznie oczyszczać krew, czekając aż organizm weźmie się do pracy.