Dlaczego rzadko muszę oddawać mocz?

Dzień dobry, mam 31 lat i mieszkam za granicą, od około 2,5 roku mam dziwną przypadłość, mianowicie oddaję mało moczu w ciągu dnia. średnio 2, może 3 razy w ciągu dnia maksymalnie. Musi upłynąć wiele godzin zanim czuję parcie. Jednak wyniki krwi były wręcz bardzo dobre: kreatynina zawsze w przedziale 0,7-0,85, także kwas moczowy mocznik i elektrolity w normie. Cystatyna -C na poziomie 0,72. Jednak irytuje mnie i niepokoi rzadkie oddawanie moczu. Jakie badania mogę jeszcze zrobić? Czy na podstawie dobrego poziomu cystatyny-c, która z tego co wiem jest czułym parametrem funkcji nerek, można wykluczyć niewydolność nerek?
MĘŻCZYZNA, 31 LAT 8 miesięcy temu

Najpewniej pije Pan taką ilość płynów, że nie musi Pan często oddawać moczu. Być może w pracy mocno się Pan poci, w związku z czym zmniejsza się objętość płynów w organizmie. Jeżeli chce Pan pogłębiać diagnostykę to może Pan wykonać USG nerek i badanie ogólne moczu, jednak najprawdopodobniej nie będzie tam nieprawidłowości, podobnie jak w badaniach krwi.