Podwyższony poziom kwasu moczowego we krwi i problemy z częstym oddawaniem moczu
Czy lekko podwyzszony poziom kwasu moczowego we krwi ( 5,8mg/dl gdzie norma gorna siega maksymalnie 5,7mg/dl ) ktore nalezy skonsultowac z lekarzem i jakie badania nalezaloby zrobic w pierwszej lini?, czy powtorzyc badania krwi ?, czy tez nalezaloby zrobic usg nerek?, chcialabym zaznaczyc, ze od 2 lat mam problemy z czestym oddawaniem moczu.

KOBIETA, 53 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Podany poziom kwasu moczowego jest na granicy normy, aczkolwiek nie powinien być to powód do niepokoju. Warto jednak wykonać badanie poziomu mocznika i kreatyniny oraz analizę moczu.