Przepisanie leku Milurit ze względu na podwyższony poziom kwasu moczowego

Mam wątpliwości czy decyzja mojego lekarza rodzinnego jest słuszna, który zlecił mi zażywanie leku ,,Milurit" ze względu na podwyższony poziom kwasu moczowego tj. 7,1 mg/dl, gdy nie mam żadnych innych objawów dny moczanowej. Tadeusz

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany poziom kwasu moczowego nie jest wysoki. Jeśli zatem nie ma Pan niewydolności nerek ani objawów dny moczanowej, rzeczywiście nie ma wskazań do stosowania Miluritu.