Jaką dietę stosować przy nadciśnieniu i dnie moczanowej?

Witam , posiadam nadciśnienie tętnicze, dna moczanowa , trądzik . Przyjmuję leki : milurrit 100 mg oraz Betaloc Zok 25 23,78mg . Mam pytanie jaka jest dla mnie najlepsza dieta aby schudnąć i być szczęśliwą osobą . Czy ktoś z dietetykow może nakierować mnie jaka dieta najlepsza ? Prosze o wskazowki i pomoc . Bardzo dziękuję.
MĘŻCZYZNA, 30 LAT 9 miesięcy temu

Dzień dobry

w celu ustalenia diety powinien Pan skonsultować się bezpośrednio z dietetykiem, który przeprowadzi szczegółowy wywiad żywieniowy i zdrowotny i dopiero wtedy możliwe jest ustalenie jadłospisu.

Nikt mając tak niewielką ilość informacji nie powinien doradzać w sprawie diety.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu: joanna.wasiluk@o2.pl