Podwyższony poziom kwasu moczowego we krwi a konieczność zażywania leków

Witam. Od 5-ciu lat mam podwyzszony poziom kwasu moczowego we krwi.Od wczesnego dzieciństwa miewam bóle reumatyczne wędrujące. Obecnie mam 55 lat, od 7 lat przyjmuję leki na tarczycę z powodu choroby Hashimoto.Czy powinnam zażywać leki zmniejszające poziom kwasu moczowego- ostatnie wyniki to ok. 6.8 przy górnej granicy 5.7. Około 15 lat temu wydaliłam kamyk nerkowy wielkości ziarnka kaszy gryczanej.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik kwasu moczowego zdecydowanie nie jest wskazaniem do stosowania leków obniżających jego poziom. Tym bardziej, jeśli nie ma Pani objawów typowych dla dny moczanowej. Sugeruję pomyśleć o zastosowaniu diety!