Co może być powodem podwyższonego kwasu moczowego?

Dzień dobry czy mógł by mi ktoś udzielić informacji na temat moich wyników badań. Kwas moczowy 427 µmol/l 202,3 — 416,5. Co może być powodem podwyższonego kwasu moczowego? Poniżej podaję jeszcze inne podwyższony wyniki. Ciężar właściwy 1,030g/ml 1,015 — 1,025 %. Eozynocytów 5,9 % < 5,0. Pozdrawiam Jacek
MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Powodów podwyższonego poziomu kwasu moczowego jest wiele. Może to być kwestia niewłaściwej diety (np. dużo czerwonego mięsa), małej ilości spożywanych płynów, chorób (np. nadciśnienia), przejściowego zapalenia nerek.

Dlatego też sama informacja o poziomie kwasu moczowe bez szczegółowego wywiadu nie jest miarodajna. Najlepiej skontaktować się z lekarzem, który będzie mógł więcej powiedzieć na podstawie wywiadu.

Dodam jeszcze, że choć kwas moczanowy kojarzony jest z dną moczanową (artretyzmem, podagrą) to napady dny występują również u pacjentów z prawidłowym poziomem kwasu moczowego a jego podwyższone stężenie (hiperurykemia) nie we wszystkich przypadkach prowadzi do objawów dny moczanowej. Jednak konsultacja z lekarzem jest tu jak najbardziej wskazana.

W przypadku podwyższonego poziomu kwasu moczanowego ziołolecznictwo dysponuje surowcami obniżającymi ich poziom, jednak ich stosowanie jest zależne od wielu czynników, w tym ewentualnych chorób współistniejących, dlatego ich stosowanie najlepiej konsultować ze specjalistą.

Pozdrawiam serdecznie

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeutą www.poradazielarska.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty