Poziom kwasu moczowego we krwi a oznaka dny moczanowej

Witam Czy poziom kwasy moczowego we krwi na poziomie: miesiąc temu 5,6 mg% i obecnie 6,6 mg% może być oznaką dny moczanowej. Byłem u lekarza skarżąc się na ból dużego palca u nogi - ból ten powstał podczas gry w piłkę nożną, lekarz od razu postawił diagnozę, że to dna moczanowa. Dlatego też zrobiłem sobie dwukrotnie prywatnie badania krwi na zawartość kwasy moczowego. Pozdrawiam Remigiusz M. Rybnik

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

podwyższony poziom kwasu moczowego nie musi występować ale na pewno bardziej wskazywało to na dnę jako przyczynę bólu stawu. Bez zbadania nie mogę Panu więcej powiedzieć.

Pozdrawiam.