Kolchicyna i Milurit a atak dny moczanowej

Czy podczas ataku dny moczanowej mozna brak jednocześnie milurit i kolchicynę? Stosuję milurit w przerwie między atakami dny moczanowej, mam dawkę podtrzymującą. Jednak w momencie ataku zalecono mi stosowanie kolchicyny. Czy kolchicyna połączona z miluritem nie spowoduje niepożądanych efektów ubocznych? Do tej pory nie zauważyłem u siebie żadnych niepokojących objawów, natomiast martwię się o swój stan zdrowia. Ataki dny moczanowej są bardzo bolesne i nie wyobrażam sobie, żeby w momencie ich wystąpienia nie zastosować kolchicyny. I jeszcze mam dodatkowe pytanie. Jakie jest prawidłowe dawkowanie kolchicyny? Czy z czasem powinno być ono zwiększane? I jak wygląda zależność między stosowaniem kolchicyny a alkoholem - czy jest możliwość żeby podczas stosowania leku pić alkohol? Przede wszystkim jednak interesuje mnie zależność między kolchicyną a miluritem. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

A jaki poziom kwasu moczowego i czy milurit jest stosowany codziennie i w jakiej dawcę