Jak długo stosować Milurit przy dnie moczanowej?

Witam,mam pytanie w przypadku ataku dny moczanowej na jak długo odstawić milurit i jakie leki przeciwbólowe brać?i czy możliwe jest że dostałem w przeciagu kilku dni 2 słabsze ataki? bo ból palucha jest ale nie zczerwieniał

Dzień dobry,

Leczenie allopurynolem (Milurit) prowadzi się przewlekle pod kontrolą stężenia kwasu moczowego w surowicy krwi. Proszę także pamiętać o diecie z ograniczeniem fruktozy, warzyw, produktów zbożowych i wskazanej abstynencji alkoholowej. W leczeniu przeciwbólowym należy stosować preparaty z grupy NLPZ (ibuprofen, ketoprofen). Terapię powinien nadzorować lekarz.