Sporadyczne picie alkoholu przy dnie moczanowej

Mam stwierdzona dne moczanowa i przyjmuje leki obnizajace kwas moczanowy. Wprowadzilem juz diete ale nie wiem jak sobie poradzic z alkoholem. Sporadyczne jego spozycie jest mozliwe? Jesli tak to jaki alkohol jest najbezpieczniejszy ? Slyszalem ze biale wino.... Dziekuje

Witam,
wszystkie alkohole przyczynić się do ataków dny moczanowej. Najsilniej działa piwo ale proszę powstrzymywać się od alkoholi.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk