Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przewlekła niewydolność nerek u partnera

witam, mój partner cierpi na przewlekłą niewydolność nerek. ostatnio stan jego zdrowia się pogorszył. nerki jak powiedział lekarz wyglądają jak sito. stężenie mocznika we krwi wzrasta tak jak i ilość toksyn. lekarz powiedział ze nic nie da się juz zrobić. czy jest jakaś możliwość leczenia, dieta która mogła by mu pomóc?
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Niewydolność nerek w cukrzycy

Cukrzyca to choroba, która atakuje wiele organów, również nerki. Może współwystępować z ich niewydolnością. Sprawdź, co warto wiedzieć o niewydolności nerek w cukrzycy.

Oznaczanie poziomu mocznika w niewydolności nerek ma znaczenie drugoplanowe .
Podstawowym parametrem oceniającym funkcję nerek jest eGFR ( który oznacza wielkość przesączania kłębuszkowego) . Jeżeli eGFR ulegnie obniżeniu poniżej 20 ml/min należy zacząć myśleć o dializach , jeżeli spadnie poniżej 8 ml /min - bezwzględnie je rozpocząć . Docelową formą terapii jest przeszczep nerki który przy odrobinie szczęścia może zapewnić życie w doskonałym komforcie przez wiele lat. Dziś pacjenci z niewydolnością na dializach i po przeszczepie nerki żyją kilkadziesiąt lat w dobrym komforcie . Reasumują pilnie do nefrologa . Rokowanie świetne . Pozdrawiam

0

Zbyt ogólnie opisane. Jeżeli doszło do skrajnej niewydolności nerek to konieczny będzie przeszczep.

Specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Przez wiele lat zawodowo związany z 4. Wojskowym Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu. Współtwórca programu transplantacji kończyn w Szpitalu Św. Jadwigi w Trzebnicy, gdzie przeprowadzono pierwszą w Polsce udaną operację przeszczepienia ręki. W 2014 roku oznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez prezydenta RP.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy