Możliwość regeneracji nerek u 56-latki z niewydolnością

Witam. Moja mama ma 56 lat i ma niewydolność nerek. Dziś lekarz powiedział jej, że wydolnośc dwóch nerek u niej wynosi 20% i są pomniejszone, nie pamiętam jaka jest norma , ale mama ma 7. Do tego anemia. Lekarz powiedział, że po przetoczeniu krwi nerki mogą pracowac lepiej, Moje pytanie: Czy jest mozliwe, że nerki w takiej sytuacji się zregenerują ? Czy już konieczny jest przeszczep?

Nerki nie mają zdolności regeneracyjnych. Przetoczenie krwi na jakiś czas powinno poprawić samopoczucie Mamy, jednak jest to leczenie objawowe. Proces kwalifikacji pacjenta do przeszczepu nerki jest długotrwały i wymaga wielu konsultacji specjalistycznych, pod opieką Poradni Nefrologicznej/Transplantacyjnej. Nie każdy chory z przewlekłą chorobą nerek kwalifikuje się do przeszczepu.

Witam,
Nie podała Pani zbyt dokładnych danych odnośnie wyników mamy. 7 może się odnosić do różnych wskaźników. Pomniejszone nerki w swoim wymiarze nie muszą być niewydolne. Proszę o więcej szczegółów.