Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

W sprawie tej kreatyniny w nerkach - podaję wyniki ostatnich badań

WYNIKI OSTATNICH BADAŃ: kreatynina 1,40, mocznik 45,10, sód 147,00, potas 3,80. To wyniki z dnia 1.02.2010. Bardzo proszę o pomoc.
ponad rok temu

Niewydolność nerek w cukrzycy

Cukrzyca to choroba, która atakuje wiele organów, również nerki. Może współwystępować z ich niewydolnością. Sprawdź, co warto wiedzieć o niewydolności nerek w cukrzycy.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry!

Ocena pracy nerek jest łatwiejsza, jeśli znamy wiek i masę ciała. Jednak nawet bez tych danych, mogę powiedzieć, źe czynność nerek u Pani mamy jest wyraźnie zaburzona. Aby ocenić pracę nerek, stosuje się parametr zwany GFR, który określa jak dobrze nerki filtrują krew. U Pani mamy GFR wynosi ok. 40 ml/min m2. Jeśli wartość GFR jest poniżej 60 (jak u Pani mamy) oraz trwa to minimum 3 miesiące (tego nie wiem), to moźemy mówić o przewlekłej chorobie nerek

Przewlekła choroba nerek nieuchronnie prowadzi do niewydolność nerek, która wiąźe się z dializami lub przeszczepem nerki. Na szczęście ten moment moźna odwlec w czasie o kilka lat, przyjmując odpowiednie leki, tzn. nefroprotekcję. Pani mama powinna w takim przypadku udać się do poradni nefrologicznej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy