Czy taki wynik badania kreatyniny powinien mnie martwić?

Dzień dobry.Zrobiłam badanie kreatyniny,który wynosi 1,12mg/dl oraz eGFR 53 ml/min/1,73m2.Czy jest się czym martwić ?
KOBIETA, 62 LAT około miesiąca temu

eGFR czyli szacowany wskaźnik filtracji jest obniżony. Należy obliczyć GFR ze wzoru, w którym uwzględniony zostanie Pani wiek i masa ciała. Proszę pamiętać, że na stężenie kreatyniny wpływa aktywność fizyczna, przyjmowane leki i suplementy diety oraz ilość spożytych płynów. Sugeruję powtórzenie badania za 3 dni i konsultację z nefrologiem.