Poziom kreatyniny a rezonans magnetyczny
Zbadałam poziom kreatyniny (ze względu na potrzebę wykonania rezonansu). Wynik jest taki: Kreatynina: 0,85 mg/dl (zakres referencyjny: 0,50 – 0,90); eGFR: 80,4 ml/min/1,73m2. Poniżej dopisek: „Wyliczany na podst. wzoru MDRD dla osób między 18 a 70 rokiem życia. Wynik prawidłowy: >60,0 ml/min”. Niepokoi mnie jednak poziom GFR, tym bardziej, że kiedy wyliczyłam go wg wzoru uwzględniającego wagę, wychodzi jeszcze mniej - 70. Czy powinnam udać się do lekarza?

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam,
Szanowna Pani, wyniki eGFR są jak na Pani wiek dosyć niskie, natomiast wynik kreatyniny w normie. Może się udać Pani do nefrologa celem wykonania dodatkowych badań. Natomiast nie ma przeciwwskazań do wykonania badania rezonansu magnetycznego. Pozdrawiam