O czym świadczy wynik badania poziomu kreatyniny?

Witam może mi ktoś powiedzieć czy wynik na badanie kreatyniny jest w porządku ? Kreatynina 0,79 mg eGFR >60 30-59ML/MIN/1,73 m2 3 stopień 15-29ML/MIN/1,73 m2 4 stopień <15 ML/MIN/1,73m2 5 stopień Dziękuje za informacje.

Dzień dobry,

Kreatynina jest prawidłowa, zaś eGFR, który Pan podaje wyliczany jest najprawdopodobniej na podstawie tzw. wzoru MDRD, który nie bierze pod uwagę m. in. masy ciała pacjenta. Z tego powodu wartość eGFR wyliczana za pomocą teg wzoru może być fałszywie zaniżona lub zawyżona i biorąc pod uwagę stężenie Pana kreatyniny, uważam , że nie powinien mieć Pan powodów do niepokoju.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz
specjalista endokrynolog
specjalista diabetolog
specjalista chorób wewnętrznych